Antalya Kaleiçi Gezi Rehberi

Tatil için ziyaret edilecek mekanda genellikle doğal güzellikle göz önünde tutulur. Yani yaz aylarında deniz, kum ve güneş üçlüsü aranıyorsa Akdeniz’in iklimi olan yerler ziyaret edilmek istenir. Akdeniz dendiğinde ise akıllara Antalya gelir. Antalya hem doğal güzellikler yönünden sınırsız olan hem de tarihi yönden birçok medeniyete ev sahipliği yapması ve hatta ilk insanların buralarda da barındığı görüşü vardır. Antalya Kaleiçi tarihin yıkıcı etkileri karşısında direncini koruyarak tüm doğal yıkımlara rağmen yapısını olabildiğine korumaktadır. Kaleiçi bir kent merkezi olarak taş yapıların bir araya gelerek oluşturduğu tarihi bir güzelliktir.

Antalya Kaleiçi

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya içeriğinde birçok güzel beldeyi barındırmaktadır. Sahil kasabaları oldukça fazla olan şehirde kolaylıkla gezilirken eşsiz bir tat alınacak bir tatil yaşanabilme imkanı sağlanır. Antalya Kaleiçi şehrin beldelerinden birisi olmakla beraber yığma taştan yapılan binalar ayrıca da ağaçlarla bağlantılı şekilde dizayn edilen bir şehirdir. Hem tarih kokar hem de diğer yandan da doğa kokar. Ayrıca da antik yapılar da bulunan şehri gezerken bir dakika olsun sıkılmadan tarihi şimdi yaşayabilme imkanından faydalanılabilir. Kaleiçi yapısında Bergama kralının zamanın mimarisinin özelliklerini barındıran bir yerdir. Zamanın medeniyetinin eseri tam ve sağlam olarak bulunamasa da zaman karşısında direncini koruyarak ilgililerine kendini göstermektedir.

Antalya Kaleiçi Nerededir?

Akdeniz’in güzide şehri olan Antalya içerisinde ulaşım oldukça basit şekillerde olup adresler tam şekilde bulunur. Kaybolma ihtimali olmaksızın adrese kolaylıkla ulaşılabilir. Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde yer alan Kaleiçi milattan önce yapılmış olan bir medeniyetin ürünüdür. Taşların üst üste konularak uygun şekilde bir yapı oluşturulması sonucunda oluşmuş olan yapısı tüm yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmuş durumdadır. Kent eski zamanlarda yapılmış olmasına rağmen halen ihtişamını korurken o zamanlar da adından söz ettirmiş olan bir yer olma durumuna sahip şekildedir.

Antalya Kaleiçi’ne Nasıl Ulaşılır?

Antalya Kaleiçi’ne ulaşım özel araçla oldukça basit şekillerde olurken diğer yandan da bunun için özel olarak araçlar da giderek hizmet vermektedir. Gidilen şehre ulaşım oldukça basit şekillerde yapılabilmektedir.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, Her hakkı saklıdır. firmatis.com | 2019